| GregHouse a întrebat:

Am de gand sa-mi achizitionez un smartphone cu Android. Pana acum am avut doar telefoane simple, asa ca nu stiu decat ca exista o gama foarte larga de aplicatii, multe din ele gratuite. Telefonul pe care m-am hotarat sa-l cumpar are memorie interna mica (undeva la 400 MB), si intrebarea mea este ce capacitate ar trebui sa aiba cardul de memorie pe care mi-l voi cumpara? Nu am de gand sa tin prea multa muzica (in jur de 500 MB) si nici poze prea multe. Avand in vedere ca nu stiu cat de mult ocupa aplicatiile descarcabile si nici cat de multe voi descarca (s-ar putea sa-mi placa prea mult), sa iau unul un card de 8 GB sau 4 e suficient? Suporta pana la 16, dar nu vad a fi necesar. Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
| SmIlEy_4608 a răspuns:

Iti recomand 8 GB, pentru o gama mare de jocuri si aplicatii, daca iti vei lua cu 4 GB poti pune destule aplicaatii dar mai putine jocuri.

| GregHouse explică (pentru SmIlEy_4608):

Got it, boss. Thank you. happy

7 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Dupa parerea mea, unul de 4GB este ok. sa utilizezi 1.5GB pe muzica si imagini si tot iti raman 2.5GB liberi, plus ce mai ramane din cei 400MB ai telefonului este destul de multwinking. cel de 8 mi se pare cam inutil pentru aplicatii. pana la urma este telefon nu calculatorwinking

| GregHouse explică (pentru akka4):

Da, dar vezi tu, un card pe care scrie 4 GB are de fapt 3, 7 GB, pentru ca se refera mai degraba la 4000 MB, iar un GB are 1024 MB. Daca faci conversia, 4000 MB ar insemna 3, 9 GB, dar probabil nu se poate folosi tot spatiul.

| GregHouse explică:

Greseala mea, suporta pana la 32 GB. Nu ca ar fi prea relevant.

| r3ally a răspuns:

Cel mai bine iti iei cardul de 8GB, daca il iei de 16 e posibil sa mearga mai greu ca e la limita...

| Walker a răspuns:

Salut! Ti-as recomanda un card de 2 gb.Nu este scump si cred ca este numai bun pentru ce iti trebuie tie( putina muzica si aplicatii)
Totusi, daca dispui de un buget mai mare ti-as recomanda Samsung Galaxy S/ Plus.
Acest smartphone il detin si sunt foarte multumit de el. Daca vrei mai multa memorie, are o memorie interna de 8 GB si nu mai esti nevoit sa iti mai cumperi card extern.Are o viteza foarte buna pe internet si dispune de un display maricelhappyTouch-ul se prezinta la fel ca in prima zi dupa un an de zile.
Iti spun asta

| GregHouse explică (pentru Walker):

M-am documentat destul de bine si am gasit un telefon care sa satisfaca toata preferintele mele in ceea ce priveste caracteristicile si designul. Nici nu dispun de bugetul necesar pentru recomandarea ta si nici nu sunt atras de el. Nu contest calitatile care-l fac un telefon de top in prezent, dar e mult prea mare.