| Seby80 a întrebat:

Salutare, am niste poze facute cu aparatul DSLR si vreau sa scriu numele meu si Photography la fiecare poza, ce font sa folosesc, cer ajutor si respect daca se poate. Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Cea cu chitara imi place, in rest sunt snapshot-uri. Am zis ca doar tinzi spre high end, mai degraba middle end. In alta ordine de idei, pentru watermark nu ai nevoie de Photoshop. Sunt alte programe mai user friendly cu care poti pune watermark-ul tau. Anyway, multe cadre inainte si lumina buna! happy

8 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Sa-nteleg ca ti-ai luat un D3000 si te crezi fotograf? Nice, incearca ceva din categoria fonturilor caligrafice, de pe dafont.com. Ideal ar fi sa fie cat mai discret, eventual semitransparent, sa nu incurce detaliile pozei.

| Seby80 explică (pentru Minks):

D7000 laughing

| Minks a răspuns (pentru Seby80):

Ma-ndoiesc ca cineva ce si-a cheltuit banii pe un D7000 ar mai veni sa ceara sfaturi legate de maruntisuri de genul. Serios. happy Adica vreau sa spun ca nu esti incepator din moment ce tinzi spre high end. Ori ai prea multi bani si nu ai ce face cu ei.

| Seby80 explică (pentru Minks):

Care high-end frate, nu se discuta despre un D4, alea le poti considera in acea grupa. D7000 fiind mai mult tot un Entry-Level, daca esti documentat, are acelasi senzor ca al lui d5100. Ce am facut eu? Fiind oferta la F64, voucher 1000lei, mi-am luat si un 18-105. Si na, am dat doar 4800lei cu totul, ma refer accesorii, filtru uv/polarizare. Si nu sunt amator cum crezi :) Pot spune ca nu am experienta in Photoshop, nu-mi place programul, poftim niste poze de ale mele, o parte din ele mai bine spus: http://www.flickr.com/photos/negutr/
Pentru mine, o critica este luata in anume de bine, si de acum, voi face totul mai corect, ok?

| Seby80 explică (pentru Minks):

Mersi mult, niste programe, ce-mi recomanzi?

| Minks a răspuns (pentru Seby80):

Si paint-ul ar fi bun pentru ce vrei tu. Daca vrei si post procesare pentru fotografii, incearca sa inveti Photoshop, te ajuta. In rest, nu stiu ce sa zic, sunt multe programe de editare foto, unele mai bune, altele mai rele. Eu pana acum am folosit doar Photoshop.

| Minks a răspuns (pentru Seby80):

Cea cu chitara imi place, in rest sunt snapshot-uri. Am zis ca doar tinzi spre high end, mai degraba middle end. In alta ordine de idei, pentru watermark nu ai nevoie de Photoshop. Sunt alte programe mai user friendly cu care poti pune watermark-ul tau. Anyway, multe cadre inainte si lumina buna! happy

| OneGentleman a răspuns:

Salut,incearca photoshop happy

| muffinfactory a răspuns:

Pai scrie-ti numele cu un font de tipar, (de ex. POPESCU ANDREI) si "photography" scrie cu un scris de mana, inclinat spre dreapta. arata super.
sper ca ai inteles. happy