| misker a întrebat:

Salutare.Am o problema in legatura cu instalarea Digi Smart Cam.Am televizor Samsung UE32F5000.Am pus cardul in slotul CI+ al televizorului.Dupa aceea am deschis televizorul,iar la canalele care apar initial "Semnal demodulat"(de ex:HBO,CINEMAX etc.) nu s-a schimbat absolut nimic si nu mi-a aparut nici o modificare. Dupa aceea scos cardul si am observat ca pus cardul gresit,iar dupa aceea l-am pus din nou corect,dar,la fel, nu s-a schimbat nimic.Ce mai pot face?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă te uiți pe pagina:
www.rcs-rds.ro/televiziune-digi-tv/cam
și treci acolo tipul televizorului tău vei obține răspunsul:
===
Televizorul tau nu este certificat CI+
===
Culmea e că producătorul declară altceva:
...AWXBT-spec
Și probabil are dreptate.
Sună la serviciul clienți RDS. E posibil să dureze o vreme până se înregistrează cardul în rețea.