| Mariobmb a întrebat:

Salutare, am și eu o întrebare, tata este titularul contractului de închiriere la o garsoniera sociala, dar este trecut și fratele lui în contract, dar nu ca fiind titular, acum vreau sa va întreb. Cum îl poate scoate din contractul casei? Mulțumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu-l poti scoate, doar organul care l-a trecut il poate scoate, asa ca acolo trebuie sa se adreseze tatal tau.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este trecut in contractul de inchiriere, ca ce? Contractul se inregistreaza la anaf, deci tot la ei ar trebui sa mergi pentru asta.

| FlorinCiobotaru a răspuns:

Făcând o cerere, te poți informa mai concret căutând pe google