| pink425 a întrebat:

Salutare...am si eu o nelamurire, se poate trece in alta tara ( Germania) cu un buletin provizoriu...acela care este valabil doar 1 an de zile? vreau sa plec in Germania cu avionul si nu stiu sigur daca se poate trece cu un asemenea buletin eliberat de politie.dau funda cui imi da un raspuns normal si bun

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Ia gandeste si tu, pretul biletului, transportul la aeroport etc si sa pierzi totul din cauza unei informatii incorecte privind buletinul tau, adica sa te intorci acasa!
Nu mai pierde vremea si du-te la politie si informeaza-te si asa vei fi sigur de raspuns, deoarece este vital pentru a sti in continuare ce sa faci! Succes.