| laur_1604 a întrebat:

Salutare.am si eu o problema cu pc meu, imi merg cam toate jocurile sacadat, pai pc meu:
Placa de baza:ECS 945GCT-M2
Procesor:Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz
Rami:2Gb
Placa video:Gigabyte nVidia GeForce 8400GS 512MB DDR2 64bit
Tind sa mentionez ca am o sursa cam slabuta de 350W.deci care ar fi problema, sursa fiind prea mica? si flosesc un windows xp profesional sp3. Orice parere este bine venita si categoric cel mai bun raspuns si cel mai de folos pentru problema mea va primi fundita!
Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Vezi putin astea, cred ca te-ar putea sjuta:
start>all programs>accessories>system tools>disk defragmenter

foloseste-l.

sau metoda #2

deschide un fisier notepad si scrie:

my string (8000000) apoi salveaza-l cu numele :ceva. vbs si cand ai probleme da dublu click pe el.

ps:apasa ctrl+alt+delete si uite atent ce procese ai deschise, care nu crezi ca-ti trebuie( de ex:redirecte la cs sau...) le inchizi.

9 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Poate nu ai driverul video bagat corect.Problema asta am patit-o de multe ori happy.

| Anonymus314 a răspuns:

Da, ai un calculator foarte performant nu raman decat 2 variante:
ori sursa aceea
ori ai virusi

| Anonymus314 a răspuns:

Spatiu ai destul?
deschide task manager si uite la commit charge, ce valoare ai de obicei?

| Anonymus314 a răspuns:

Nici eu, dar mie imi mareste viteza la pc.

| KLiNK a răspuns:

Eu cred ca windowsul tau este de 16 bit si de aceea ti se vad jocurile naspa. Si in legatura cu sacadarea cred ca trebuie sa te uiti la task magager sa vezi ce procese ai activate, sau sa defragmentezi partitia C. Se poate sa fie si de la sursa. Windowsul nu poate rula pe 32 sau 64 bit, datorita sursei.

| laur_1604 explică:

Speeder96:virusi nu cred ca am pentru ca am facut windowsu`, m-am gandit si la cea ce ai zis tu ca ar fi problema din cauza virusilor si am zis sa-i dau un format si ca prin urmare aceeasi problema.
bogdan26: am luat ultima versiune de drivere de pe site`ul celor de la nVIDIA, deci ma gandesc ca nu ar fi asta o problema.
Mai astept in contiunare pareri! Ms pentru ajutor happy

| laur_1604 explică:

Speeder, spatiu am destul, am hd de 160 si doar ce am facut windowsu` si daca doar ce ocupa windowsu si cate jocuri in C, deci C est efolosit cam 80%, iar D full.
Iar valorile sunt :710M / 3943M

| laur_1604 explică:

Si am uitat sa mai precizez ca se vede si aiurea in jocuri.am facut un print in gta san andreas (pe ala l-am avut pe cd) si nu numai gta.la toate se vede la fel... dar la gta san andreas se misca bine nu sacadeaza deloc numai ca se vede aiurea.
Aici 2 poze:
http://img404.imageshack.us/img404/9233/poza1i.png
http://img248.imageshack.us/img248/2027/poza2h.png

| laur_1604 explică:

Speeder, disk defragmenter pot spune ca ii dau mai mereu, iar " metoda #2" chiar nu o inteleg thinking