| alexrot15 a întrebat:

Salutare. Am un laptop ASUS si nu stiu cum trebuie sa ii instalez windows (vreau sa-i pun sp2, acum am windows7). Am incercat toate chestiile pe care le stiu. Parca nu vrea sa citeasca dvd-ul, nu. mi dau seama. funda:d

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Verifica intai in BIOS sa fie dvd-ul setat ca primul dispozitiv de boot (first boot device). In al doilea rand, asigura-te (pe un alt calculator) ca dvd-ul sau cd-ul de pe care vrei sa instalezi e bun, adica daca pe alt calculator booteaza. Succes!

| Annaa_4696 a răspuns:

Hey,

Aceasi chestie mi's-a intamplat si mie :].
Eu m-am dus cu laptopul inapoi, iar cei de acolo, de la Flanco mi-au spus ca acesta este un model nou, si ca pe astfel de laptopuri merg doar windowsurile de la 7 in sus, sau vista :].

Daca consideri ca raspunsul meu a fost e folos, te rog, astept funda!