| Z3US a întrebat:

as vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva! as vrea sa stiu pe telefonul meu Samsung Star S5230, de ce imi cere parola SIM! atunci cand bag cartela Frog! Cel mai bun raspuns! Funda + Vot! multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| PopaDaniel a răspuns:

Parola este ceruta intodeauna cand deschizi telefonul la ori ce cartela ai si de obicei codul e 0000. Daca e reicarcabila si nu e activata tot cere asta cel putin la Orange.

2 răspunsuri:
| Z3US explică:

Mai omule! eu nu vorbesc de codul PIN! eu vorbesc de PAROLA SIM! este formata din 8 cifre!

| Z3US explică:

Mai omule! in primul rand este CARTELA FROOOG! si nu imi cere codul PIN! ci codul SIM dupa ce bag PIN-ul!