| wope a întrebat:

Salutare, astazi am fost la dedeman sa cumpar un scaun de birou, dar nu prea sunt multumit de el si as vrea sa il returnez. Din cate am citit s-ar putea sa imi perceapa o taxa pentru ca l-am returnat(nu s-a rupt nimic la el sau ceva sa stric, doar e foarte proasta postura). Aveti cumva idee daca maine il dezasamblez si il pun in cutie, imi vor da exact aceeasi suma inapoi? De asemenea, are cineva idee de un scaun decent pentru birou pana in 500lei?laughing Multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Puteai proba acolo acel scaun. Au si montate. Citeste conditiile de returnare ale produsului.

| Violleta2022 a răspuns:

Citeste conditiile de returnare, ca-i posibil sa nu ti-l primeasca odata ce l-ai desfacut, montat si demontat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu au de ce sa nu îți returneze toți banii dacă e in starea inițială

| ValentinMihai78 a răspuns:

În primul rând ești vinovat de situație, căci la Dedeman produsele sunt asamblate la expunere și le poți verifica, testa.
În al doilea rând, scaun decent de birou ieftin nu există și care să îți mulțumească pretențiile.
Apoi, depinde dacă îți returnează suma sau alt produs.