| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, cand imi instalez Yahoo Messenger 11 imi da o eroare NSIS Error:Eror launching installer.Cum as putea o rezolva?

Răspuns Câştigător
| Momoka a răspuns:

NSIS error nu este o eroare foarte comuna, ba din contra este una care numai la noi romanii ni se poate intampla sau poate si germanilor cine stie.Ce trebuie sa faci sa scapi de NSIS error – error launching installer: Problema NSIS error pleaca de la folderul descarcari.Deci, daca soft-ul pe care vrei sa il instalezi l-ai descarcat cu Mozilla FireFox in romana atunci ar fi bine sa muti acel kit de instalare in orice alt folder gen: Desktop~~merge 100%

2 răspunsuri:
| PutDenia a răspuns:

Si mie imi da asta de fiecare data! trebuie sa intri pe yahoo si sa dai download messenger de acolo

| anonim_4396 explică (pentru PutDenia):

Pai la instalarea de pe site mi-a dat aceasta eroare