| onlym3 a întrebat:

Salutare,

Consolele xbox 360 slim care sunt trinity(adica scrie pe spate 12 V... 10, 83 A. 5V... 1A) sunt la fel de stabilie ca cele Jasper?(altfel spus sunt sanse mai mari sa nu mai apara RROD si la cele trinity?)

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Din punct de vedere tehnic, consolele Xbox 360 Slim care au o placă de bază Trinity sunt considerate mai puțin stabile decât cele care au o placă de bază Jasper. Plăcile de bază Jasper sunt cunoscute pentru a fi mai fiabile decât celelalte variante, inclusiv cele cu placă de bază Trinity.

Cu toate acestea, este important să rețineți că fiabilitatea consolei depinde și de mulți alți factori, cum ar fi utilizarea, temperaturile de funcționare, modul de stocare și îngrijirea generală a consolei. În plus, există o mulțime de console Xbox 360 Slim cu plăci de bază Trinity care nu au suferit niciodată de RROD (Red Ring of Death), iar există și console cu plăci de bază Jasper care au experimentat probleme tehnice.

În concluzie, deși plăcile de bază Jasper sunt considerate mai fiabile decât plăcile de bază Trinity, fiabilitatea consolei depinde de mulți factori și nu poate fi determinată exclusiv în funcție de placa de bază.