| OtraGheaLa a întrebat:

Daca iau o tableta in rate de la Vodafone si nu mai platesc ce se poate intampla?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu nu-ti recomand asa ceva.Firmele acestea au contracte cu alte firme de recuperatori, si nu vreau sa-ti spun ce-o sa patesti, cat o sa fii hartuit acasa sau la telefon! Tu crezi ca daca nu-ti platesti datoria nu va mai sti nimeni de ea? O sa platesti penalizari de n-o sa le poti duce. Uita de asta! Si foarte urat din partea ta ca te-ai gandit la asa ceva!

| CuriousStuff a răspuns:

Nu mai platesti ce? Abonamentul? Rata? Rata se face la banca, daca nu iti platesti ratele la banca, stii tu ce se intampla. Daca nu iti platesti abonamentul si nu ti-a expirat contractul o sa te dea in judecata, pentru ca tu ai semnat un contract pe care trebuie sa-l respecti.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nici sa nu incerci!

| MOvidiu a răspuns:

V-ei fi dat in judecata si ai sa fii cautat de firme de recuperari creante credite.iar daca ai contact cu banca.iti pun poprire pe salariu, card etc.Nu te sfatuiesc.