| qwervlad a întrebat:

mi-am uitat parola la laptop si nu mai pot intra pe el. ce pot face sa remediez situatia fara a reformata windowsul?

3 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Parola la windows banuiesc, ai cont facut, de obicei pe langa contul ala mai trebuie sa ai contul de administrator, incearca sa te loghezi cu "administrator" si fara parola, ar trebui sa intre, dupa care iti faci alt cont din control panel/user acounts

| panther2007 a răspuns:

Lucrul asta nu este adevarat, exista o posobilitate se numeste hiren boot cd.Downlodezi acest program il scrii pe un cd, sau faci un stick usb bootabil cu programul respectiv, dai un restart la laptop, te asiguri ca buteaza biosul stick-ul primul.Intri in stick si cauti remove windows password, si de aici e floare la ureche.Insa daca nu te descurci nu iti prinde urechile. Daca esti din Bucuresti te pot ajuta eu si iti pot si arata

| mihayy124 a răspuns:

Nimic. Numai daca nu ti-ai facut un CD de resetare a parolei. In rest numai reinstalarea windows-ului