| cristinnel a întrebat:

Salutare, plec de craciun in vacanta si as dori sa stiu : se pot duce lacuri, acetona, parfumuri pe avion?

Răspuns Câştigător
| DeeDee_2687 a răspuns:

Poi nu se pot duce lichide in bagaje doar daca le pui in cala avionului sau daca vrei sa tii bagajele cu tine in avion mi se pare. nu mai stiu sigur tonguefunda?smug

3 răspunsuri:
| piciuk a răspuns:

Poti sa le iei, dar nu in bagajul de mana. le impachetezi bine astfel incat sa nu se sparga, pentru ca astia de la cala... numai Dumnezeu stie cum le arunca ei.si le bagi in bagajul care trebuie dus la cala.

| Andrei_2426 a răspuns:

Da se pot duce, dar bagate in bagaj.

| คηĐЯээд a răspuns:

Buna.
Din cate stiu eu poti duce maxim 10 ml.
Parca asa era.
Dar eu am trecut cu ele in genta de mana si nu mi-a zis nimeni nimic.
winking