| danny111 a întrebat:

Salutare tuturor! As dori sa plec intr-o vacanta cu matusa mea in Italia. sunt minor, am 17 ani. stiu ca am nevoie de procuri, etc. Intrebarea mea este urmatoarea: Matusa mea va trebui sa ramana acolo iar eu ma voi intoarce singur in Romania. Credeti ca va fi o problema asta? Poate ma ajuta cineva care a mai trecut prin asta. multumesc! happy

1 răspuns:
| blueskies14 a răspuns:

Pai cred ca iti trebuie acea fisa cu acordul parintilor, si care iti este insotitorul. Eu am mers cu o firma cu microbuzul fara parinti, insotitorul fiind soferul si cand m-am intors m-au adus alti doi soferi si am vazut ca la intoarcere nu mai te controleaza, doar buletinul. Deci, depinde cu ce mergi. Succes si distractie placuta!