| roberttcrs a întrebat:

Am o problema. Am scos o componenta in timpul functionarii de pe placa de baza, ea merge, dar nu imi da niciun raspuns monitorul. are placa video integrata, am luat si alta si tot nu a mers, aveti cateva idei? S-o fi ars placa de baza? astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

NU! Dupa conectarea tuturor placilor(placa video/placa sunet/placa Net +sursa SCOTI BATERIA bios! 3-5 sec; apoi o montezi la loc si ar trebui sa porneasca.

1 răspuns:
| PopAdrian a răspuns:

1. De ce pisici ai scoate o componenta in timpul functionarii de pe placa de baza? Ori nu ti-a pasat de tine, ori de PC, ori de amandoua.
2. Da, cel mai probabil a facut un scurt in timp ce ai scos-o. Cand ai scos componenta nu toti pinii au iesit deodata din slot si astfel s-o fi intamplat.

Nu am inteles bine din detalii: ai incercat sa pui o placa video, pe langa cea integrata sa vezi daca merge?