| IzzzzI a întrebat:

Am o problema cu calculatorul si anume:am avut o placa video dedicata pe calculatorul si cu timpul mi s-a ars, apoi calculatorul a mers pe cea integrata si acum vad ca iar imi face probleme adica merge 5-10 minute apoi imi apar niste culori pe ecran si nu mai merge deloc.Ce as putea face, sa cumpar o noua placa video dedicata sau sa cumpar o placa de baza?
Funda celui care are un raspuns rapid si bun.
O zi buna!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema cred ca este de la placa de baza. Acum ar trebui sa stii sigur de ce este generata aceasta. Poate, de exemplu, ai o tensiune prea mare din alimentare. E greu de spus.

| ionutss a răspuns:

De obicei cand se arde placa video se arde si placa de baza...sau o afecteaza cel putin si pe ea. Mai sigur e sa iei o placa de baza noua.

| qwertyuioplkjhgfdsaqw a răspuns:

Placa de baza e scumpa mai bine iti ei un calculator nou si stii ca nu ai de schimbat nimic in el