| Andy04 a întrebat:

As dori sa va intreb cum se pune muzica la profilul de pe hi5? Vreau mult sa imi pun muzica la profil.

Răspuns Câştigător
| Georgii a răspuns:

Intri aici ca sa-ti poti face cont: http://www.mixpod.com/signup.php

Iti va aparea o fisa, unde trebuie sa treci:

1.Adresa de email

2.Parola

3.Rescrii parola

4.Luna - data- an (nastere)

5.Sexul

6.Scrii codul acela, si dai click pe Sign up

Dupa ce ai dat click pe "Sign up", iti va aparea o fereastra, unde scrie "Invite Friends"; aici nu e neaparat sa completezi cele doua dreptunghiuri, poti da direct click pe "No thanks, go to my account".

Daca te uiti sus, o sa-ti apara mai multe optiuni: " My MixPot, My Playlists, Profile samd. ", dai click pe My Playlist si apoi pe New Playlist.

Acum, daca te uiti bine, ai sa vezi mai multe imagini ( skin-uri ) pentru Playlist-ul care doresti sa-l creezi, il alegi pe care-ti place tie mai mult si dai click sub imagine, pe "Create a Playlist".

Ti-a aparut o fereastra, unde trebuie sa scrii anumite cantece ( care vor ajunge pe hi5-ul tau ) care-ti plac tie, exemplu: Rihanna - Rude Boy. Dupa ce ai scris Interpret - Piesa, dai click pe Enter; dupa cautare, o sa-ti apara mai jos rezultatele gasite. Daca l-ai gasit pe cel bun, in dreapta lui vezi un "+" aka "Add to playlist", dai click pe el.

Dupa ce ai facut si pasul asta, deasupra ferestrei, o sa vezi ca scrie " Add Music ", "Customize" si "Save Playlist". Dai click pe "Customize", dupa ce ai facut (sau nu) schimbarile pe care le-ai dorit, da un click pe ultima optiune " Save Playlist ". Aici va trebui sa dai un nume la Playlist, o descriere, si in ultimul pas, va trebui sa alegi din ce categorie face parte ( sau fac parte ) cantecul ( sau cantecele ) alese de tine, iar la sfarsit, niste tag-uri (cuvinte cheie) ca playlist-ul tau sa poata sa fie gasit ( de ex. scrii titlul piese, interpret, titlul pe care l-ai dat playlist-ului samd ). Dupa ce ai terminat, dai click pe " Save ( get code ) ".

O sa-ti apara o fereastra, unde scrie " Post your playlist to MySpace ":

Dai click pe codul acela lung, unde scrie " Quick post; Embed code ".

Il salvezi cu copy, mergi la profilul tau de hi5, la sectiunea "About Me", si il treci cu paste.

Dupa ce ai terminat de facut modificarile, dai click pe "Save Changes"

Fundaaa?

1 răspuns:
| larysukx a răspuns:

Http://www.mixpod.com/
iti faci un cont.iti creezi un playlist.copiezi codul de la hi5 si il pui la "about be" sau "favourite music"... daca vrei ca melodia sa inceapa imediat cum intri pe profil intri la setari si schimbi.mai vezi tu ce e pe acolo
bafta!;))
funda?:D