| KatnissEverdeen a întrebat:

Daca sunteti la vreun liceu cu profilul mate info as dori mai multe informatii despre acest profil... orar, sfaturi orice...
Cine imi da cat mai multe detalii primeste funda.
Va intreb acest lucru deoarece la acest profil as vrea sa merg...

Răspuns Câştigător
| Dinumbră a răspuns:

Buna! Eu te sfatuiesc sa alegi pentru liceu un profil real, in special mate-info pentru ca o sa ti fie mult mai folositor pe viitor in alegerea unei cariere decat daca ai face un profil umanist, de exemplu dupa ce termini liceul la mate info poti sa faci orice fel de facultate, chiar si cele pe filiera umanista pe cand daca ai face la liceu profilul uman nici prin gand sa nu ti treaca sa faci o facultate unde se serveste mate, fizica sau informatica pe paine.
Legat de orar...mie mi se pare ok, cam 5 ore de mate pe saptamana daca nu faci mate intensiv...vre o 3 /4 fizica dar nu e foarte foarte greu.
Si te sfatuiesc din toata inima sa pui mana pe cartea de mate si sa te ti bine de ea ca nu e chiar usor, dar sunt sigura ca daca te ti de treaba o sa te descurci.
Succes la liceu! Iti tin pumnii!

2 răspunsuri:
| KatnissEverdeen explică:

Pai la mate ma descur destul de bine. la fizica sunt praf

| KatnissEverdeen explică:

Iți mulțumesc pentru informațiile date!