| ChriptoOo a întrebat:

Astazi m-am decis sa creez un alt user pentru laptop-ul meu (avand in vedere ca il folosesc si pentru munca si pentru timp liber).
Pe primul user am deja instalate niste chestii foarte importante, asa ca al doilea user vreau sa il folosesc pentru timpul liber (adica si am instalate jocuri pe el).
Problema este, asa cum se poate vedea si in imaginea de mai jos, ca si pe al doilea user am aceleasi foldere ca pe primul user.
Pot sterge folderele cu chestiile instalate de mine din al doilea user, fara a afecta primul user?
Imaginea - http://prnt.sc/b6ejdv (poza este facuta la al doilea user, insa am aceleasi chestii ca in primul user, cu mici exceptii).

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Daca stergi pe un cont ti se sterge din PC si pierzi datele si in al doilea cont. Practic daca ai doua conturi diferite difera doar aplicatiile instalate, in rest toate fisierele sunt comune ambelor conturi.