| AnonymMan a întrebat:

Imi puteti face o argumentare a unui text liric la poezia "Pastelul" de George Topirceanu cu toate imaginile artistice, figuri de stil, epitete si sa imi spuneti si tema? Apropo, sa fie de clasa a 6-a.

5 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

Ce castigi ca iti face altcineva lucrarea asta data ca tema? Mergi la scoala sa inveti si mai tarziu,sa inveti si tu pe altii. Asta e marea greseala avoastra, elevii: vreti totul gata facut de altii. Asa cum ai pierdut timp sa dai anuntul pe T P U, ai fi putut intra pe net si sa cauti, sa te documentezi si sa-ti faci singur lucrarea. La "examen"cine ti-o face? Pici examenul ca toti asemeni tie carora nu le place cartea si ce vei face? Ti-ai bucurat parintii, nu? Ai auzit de orgoliu? Nu ti se pare ca viata e destul de nesigura si ca trebuie sa inveti ca sa razbesti prin ea? Trage concluzia acestui raspuns. As fi putut sa te ajut dar nu.ti folosea la nimic!

| AnonymMan explică (pentru etudor):

Nu tia cerut nimeni parerea asa ca pa, nea popa! eu nu vreau sa mi-a faca nimeni asa ca tineti parerile pentru tine eu vreau un ex de argumentare ca sa pot intelege pentru ca luni am lucrare asa ca taci din gura daca nu sti jet si pa si pusy!

| etudor a răspuns (pentru AnonymMan):

In primul rand tin sa-ti spun ca esti compet needucat, nemanierat si lipsit de bun simt! Aroganta ta nu te face mai destept! Mai destept te face studiul individual, lectura invatarea cosecventa.Eu am crescut si educat 16 generatii de copii si nu-ti permit sa vorbesti asa cu cineva mai in varsta ca tine, cu cineva necunoscut care iti face o morala educativa, folositoare.Impertinenta e mare! Tu sa taci din gura, ca n-ai habar nici pic de lima romana! NU STII sa te exprimi corect romaneste nu mai zic de exprimarea scrisa...ESTI la pamant cu gramatica. Spui ca nu mi-a cert nimeni parerea?
Te-ai adresat siteului de socializare TPU si ai cerut sa ti se faca lucrarea numind-o "ajutor". Eu ti-am dat un ajutor pentru viata- COMENTEAZA:"taci din gura daca nu sti jet si pa si pusy! Cred ca o sa trimit intrebarea ta si comentariul tau la ministerul invatamantului sa vada si dansii ce copil elevat esti si o sa afle si de la ce scoala esti.

| AnonymMan explică (pentru etudor):

rolling on the floor laughing rolling on the floor laughing ff penibil eu sunt educat dar eu vb frumos si nu comentez doar celor care ma ajuta cu cv nu ma fac sa ma simt ca un prost pentru ca n-am inteles ceva la scoala care-i faza e un site de socializare poti sa iti exprimi parea daca si dreptu la libera exprimare neo luati atunci e nedrept ce se intampla daca trimiteti asta la scoala? ce imi face ma exatriculeaza nu prea imi pasa cati copii ati crescut dvs aici toti egali doar e site pentru copii deci asa ca raspunsul asta nu m-a speriat, impresionat cu nimic deci eu nu stiu sigur daca ati crescut 16 generatii copii asa ca nu prea cred deci na uite vb frumos daca nu vreti sa ma ajutati sa inventat butonul X sau butonul back si intrebarea nu va avea raspuns

| AnonymMan explică (pentru etudor):

Ok eu n-am stiutca sunteti matur/matura deci cred ca ar trebui sami cer scuze dar daca nu ma puteti ajuta eu zic ca n-are rost sa raspundeti acum fara suparare deci daca vam deranjat imi cer scuze am crezut ca sunteti copil ca de obicei sunt copii pe TPU