| Lucifer666 a întrebat:

Salutare!
Vin si eu cu o problema legata de tastatura.
In acesta seara am vrut sa lungesc firul de la tastatura ca sa ma joc din pat. Am un alt fir de la o tastatura veche si am incercat sa o lungesc pe aceasta. Am legat corepunzator firele (cele 4 fire de culori diferite) insa cand am verificat tastatura, nu se aprinde nu face nimic. Am incercat sa verific iar firele si le-am legat din nou, dar fara succes. M-am gandit ca fiind cablul asa de lung sa nu aibe suficient curent si sa nu functioneze. Am revenit iar la varianta scurta, adica sa leg firele inapoi fara acea bucata de 1, 5 metrii. Dar nici asa nu merge. In prezent am ramas cu firele taiate si legate corespunzator, dar tot nu functioneaza.

Ma puteti ajuta?

Multumesc Frumos!

5 răspunsuri:
| Osirius a răspuns:

Daca nu le cositoresti cu letconul, e degeaba. Daca doar le-ai legat ca pe sarma cel mai probabil nu fac contact cum trebuie.
Puteati totusi sa dai 2-3 lei si-ti luai o extensie de 3 metri, in loc sa faci tiganie si posibil tastatura arsa.

| Lucifer666 explică (pentru Osirius):

O sa le lipesc cu fludor, sa vad daca merge. Am extensie, dar tastatura e pe PS2. Nu e arsa ca nu s-a atins nici un fir, unul cu altul. Au fost izolate mereu.

| Neymar96 a răspuns:

Acea tastatura poti sa o arunciwinking

| cosmin3confuz a răspuns:

FRATE parerea mea e k nu mai ai ce face cu ea. Dar oricum cred ca stiai sau poate nu ca exista tastaturi wireless din silicon si te poti juca de la 10 m distanta cu ea.

| h4mh4m a răspuns:

Nu ma pricep dar poate sau atins intre ele, s-a ars tastatura ceva? daca nu au fost inzolate individual dar nu cred ca ar avea cum oricum ciudat