| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Dacă vreau să dau de o persoană și să știu dacă mai trăiește sau nu, cum fac?

Mulțumesc!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este o persoana oarecare, atunci poti cauta cu Google, Yahoo, Websearches, Amazon etc. sau prin retelele de socializare. Daca ai noroc, poate dai de el.
Daca ti-i ruda apropiata, atunci poti depune si o cerere pentru cautarea persoanei disparute, eventual chiar prin Europol sau Interpol.

In ambele cazuri, sansele de a gasi o persoana sunt slabe, mai ales daca s-a stabilit in strainatate.

| 1231242 a răspuns (pentru Bula):

E aici sigur, e tata, nu l-am văzut de 20 de ani.

| Bula a răspuns (pentru 1231242):

In acest caz, adreseaza-te politiei, la persoane disparute.
Ei au acces la bazele de date oficiale din tara, pot cauta si gasi repede o persoana.
Succes!

| mihai69 a răspuns:

Faci o cerere la Diercția de Evidență a Populației. http://www.dgepmb.ro/
(dacă e din București)

| Yurisa a răspuns:

O persoana oarecare? O ruda? Un coleg? Stii ca a avut un accident sau nu ai mai auzit o perioada de timp si vrei sa vezi ce mai face?

| 1231242 a răspuns (pentru Yurisa):

Ceva de genu, tata

| Elena9328 a răspuns:

Daca e din același oraș/sat /comuna întreabă la primărie