| anonim_4396 a întrebat:

Salutari! imi puteti spune va rog cum se numeste boilerul care este si electric si se poate folosi si la caza, centrala(cand pornesc centrala sa se incalzeasca si apa de la boiler.Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Te rog sa revii asupra intrebarii pentru mai multe detalii.

daniela
| daniela a răspuns:

Boilerul este un schimbator de caldura (gazele de ardere sau o rezistennta electrica incazeste apa care trece prin interiorul tevilor. Boiler in limba engleza inseamna si cazan. Probabil te gandesti la boilerul de acumulare care pastreaza p[entr-un anumit timp apa calda suplimentara, astefl incat mai multi consumatori sa o foloseasca simultan

| doinastela a răspuns:

Boiler cu serpentina cu sau fara rezistenta electrica, sau boiler termo-electric:
http://www.ivp.ro/Boilere/Boilere-cu-serpentina?sort=p.price&order=ASC