| greenmoon a întrebat:

Salutari. La Evaluarea Nationala pentru limba romana in Subiectul I, exercitiul 1, se cerea un sinonim contextual pentru: infricosatoare. Eu am ales cuvantul,,cutremuratoare". Oare imi va puncta? Sa se ia seama ca structura-n care se afla adjectivul,,infricosatoare" este:,, se pomenea in grote infricosatoare, amenintat de bezna si gheata". Va rog, raspundeti. Mersi.

5 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Mama cati cersetori pe site-ul asta

| 1000bodies a răspuns (pentru MrAngelus):

Daca nu-ti convine de ce iti pierzi vremea pe site-ul asta?laughing

| 1000bodies a răspuns:

Eu cred ca o sa puncteze.

| Commandoo a răspuns:

Dar foarte frumos ai prcis sigur ca trebuie sa iti deie mai mult sincere felicitari imi dai funda? find singurul

| CasiBoss2 a răspuns:

Ar trebui sa te puncteze.Asa ar fi normal.