| nashu40 a întrebat:

Salutari tuturor!
Am o intrebare scurta pentru specialisti. Exista vreun program sau vreun soft ceva cu care poti reimparti partitiile de pe un Hard Disk?
Am instalat windows-ul si din neatentie una dintre partitii am facut-o doar 1 GB iar cealalta partitie a ramas cu tot restul spatiului de pe hard. Asa ca as dori sa separ partitiile si sa pun windows-ul separat, cum se pune.
Se poate face asa ceva FARA A REINSTALA windows-ul?
Multumesc anticipat si o zi buna tuturor!

Răspuns Câştigător
| mortallx a răspuns:

Incearca Easus Partition Manager, este foarte usor de folosit si nu iti trebuie nici-o reinstalare, nimic.

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Asa cum a scris si mortallx, descarca versiunea free (home edition) de aici http://www.partition-tool.com/download.htm si apoi iti redimensionezi partitiile dupa necesitati, ba chiar poti crea inca o partitie, daca ai doar 2. Succes!