| nashu40 a întrebat:

Salutari prieteni.
O intrebare scurta pentru cunoscatori - ce diferenta e intre fisierele NTFS si cele FAT32?
Adica ce se intampla daca la instalarea windows-ului formatez hard-ul in FAT 32?
Eu de obicei la formatare fac toate partitiile NTFS. Cum e mai bine sau mai indicat?
Multumesc anticipat si toate cele bune!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

In NTFS!
Daca vrei detaliile tehnice, treaba sta cam asa: FAT32 este mai rapid decat NTFS, dar mai putin fiabil, nivel de securitate minim, nu suporta discuri dinamice si alte artificii la nivel de SO cum ar discuri intretesute sau oglindite si are limitat dimensiunea unui fisier la 4GB.