| DuddăBântuită a întrebat:

Saluut, TPU! Putin ajutor? Cum pot ajunge pe Strada General Praporgescu, nr 19? Gen: de ce autobuz ma poate duce,pana la ce statie, apoi pe ce strada o iau... Multumesc happy
P.S. : Daca nu e buna categoria, scuzati-ma happy

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Categoria o fi, n-o fi buna, dar intrebarea n-are nicio logica.
In primul rand, de unde dracu sa ghicesc eu in ce oras cauti tu strada aia?
In al doilea rand, de unde anume vrei sa pleci ca sa ajungi acolo?
Tu, ori nu gandesti deloc, ori iti imaginezi ca asta e ceva site de dat in bobi.

| DuddăBântuită explică (pentru ardnaxur1961):

1) Nu cred ca exista alt oras cu aceasta strada. ( este vorba de Bucurestihee hee )
2) Nu conteaza de unde, doar vreau sa stiu CU CE se poate ajunge prin zona. Altceva?happy

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru DuddăBântuită):

Te dezamagesc, dar Bucurestiul NU are monopol. Si in orasul meu exista aceasta strada si mai stiu inca cel putin 2 orase in care exista. Asa ca, regrete eterne: NU locuiesti in buricul pamantului!

| DuddăBântuită explică (pentru ardnaxur1961):

Am spus cumva asta? Anyway, te rog sa terminam, nu vreau sa incepem cearta.happy

| faramatania a răspuns:

Metrou pâna la Universitate, iar apoi pe jos(e clar pe hartă, te poţi descurca)
http://www.strazibucuresti.ro/......gescu.html
http://www.bucurestilive.ro/......rgescu.htm