| anonim_4396 a întrebat:

Sant dispevrata am nevoie de ajutorul cuiva, sunt din tm si am o fetita de 3 ani si o viata de cosmar. poate ma ajuta cineva din tm sa pot scapa cat mai repede, aici nu am rude si nici prieteni iar parintii sunt la 8ookm, o sa va spun ce s-a intamplat.va rog sa ma ajutati nu am bani nici sa plec.
azi dupa ce am mancat am imbracat fata sa iesim la plimbare, el ca de obicei nu avea chef de iesit, totusi l-am intrebat daca nu iese si el cu noi a zis ca nu, nu am insistat am luat fata sa plecam dar ea saraca a inceput sa planga si sa-l roage pe el sa mearga si el, dupa ce a plans fata mult si s-a rugat de el sa ridicat si el sa mergem. a luat el bicicleta la fata dar fata nu a vrut sa mearga pe bicicleta ca era f cald afara asa ca la un moment dat pe strada dupa ce eram f departe de casa deja, el ma trimite pe mine acasa sa duc bicicleta, eu i-am zis sa mergem toti sa o ducem si el a inceput sa ma injure si m-a lovit pe strada, fata a inceput sa planga si sa tipe s-a speriat atunci eu m-am intors inapoi acasa fata striga dupa mine el a fugit dupa mine pe strada si m-a prins m-a lovit in plina strada.
si m-a impins de am cazut pe un gard viu.
nu este prima data cand ma bate dar azi a pus capac chiar si pe strada, m-a umilit ingrozitor, am venit acasa nu stiam ce sa fac sa sun la politie la cine sa sun
a venit si el si eram cu fata in brte si cu tot cu fata in brate m-a batut
nici nu mai pot scrie sunt distrunsa nu mai pot asta a pus capac.
nu stiu cum sa plec cat mai repede.

apoi am luat fata si am plecat singura a doua oara dar pe strada m-am trezit cu el in spatele nostru si a mers cu noi am mers in parc
i-am zis de ce a venit dupa noi a zis sa tac ca ma bate de nu ma vad acolo pe strada.sunt disperata si cel mai tare ma doare suferina copilului meu.rog sa imi aprobati intrebarea urgent.

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la politie, asa va veni dupa tine oriunde te vei duce.Nu mai sta cu el, acesta nu e om.

Janina
| Janina a răspuns:

Daca la-i vazut ce fel de om este de ce ai ramas langa el?
nu o sa inteleg niciodata de ce femeile fac aceasta greseala...
chiar daca familia ta e departe...suna-i vorbeste cu ei. Nu are rost sa iti distrugi de tot viata. Gandeste-te ca ai avut si tu visuri, sperante si ca omul asta a naruit totul.
respecta-te pe tine si treci peste orgolii. cere ajutor!
o sa iti distruga viata!
copilul tau o sa creasca traumatizat, o sa ii distrugeti copilaria si nu o sa cunoasca nicioadata fericirea intr-o astfel de familie.

ai vorbit cu el? de ce se comporta asa, asa a fost mereu?
politia nu cred ca va rezolva mare lucru! cel mai buna ajutor il primesti chiar de la ai tai, asa ca nu ezita si apeleaza la ei!
sper sa gasesti puterea necesara de a trece peste toate acestea, sa poti tine fruntea sus si sa privesti inainte!
imi doresc din tot sufletul ca problema ta sa se rezolve!
mult noroc!

| Wtf9000 a răspuns:

Data viitoare fii atenta de cine te indragostesti.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Du-te/suna la politie si cere un ordin de restrictie sa nu poata sa se mai apropie de voi. Spune-le parintilor tai sa iti trimita bani sa poti pleca catre casa.
Succes!

| Ben. a răspuns:

Mergi la politie.

| turist a răspuns:

Eu nu am fost niciodaata in situatiatade aceea iti pot spune o parere...:
1.suna la politie si incearca sa faci o "vizita" la medicul legist
2.sunt adaposturi pentru mame si copii (nu stiu care este situatia in asemenea centre dar se poate incerca...)
3. Cere ajutorul parintilor! Oricat de departe ar fi, oricare ar fi relatia intre voi, ei sunt parintii tai si mi-e greu sa cred ca nu te-ar ajuta intr-un fel sau altul...
4. Nu mai crede in povesti de genul ca nu se va mai intampla...
BAFTA!

| endofstory a răspuns:

Suna la politie! nu mai sta asa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca te va ajuta politia, cand eram mic mama patea la fel de la tata, a incercat la politie dar sobolanii aceia i-au spus ca: "o bate ca nu e satisfacut sexual", la asa raspuns nu stiu cata incredere mai poti avea in cineva chiar nu stiu ce poti sa mai faci, eu nu te pot invata ce sa faci dar totusi fugi si refati viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi ca trebuie safie si pe lavoi un adapost pentru femeile abuzate in casnicie.aia te pot ajuta macar sa pleci daca nu sati dea adapost.intreaba la politie sau la primarie sau spital vezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la urma urca in tren si pleaca.cu fetita.ala e nebun, ce Doamne iarta-ma cauti la el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Grim acesta nu este un sfat asta este o critica rautacioasa, nu cred ca ti-ai dori sa treci prin asa ceva, prin ce trece aceasta tanara mamica, nu judeca sa nu fii judecat si nu stii niciodata ce iti rezerva viiitorul. draga mea trebuie sa fii tare sa rupi aceasta relatiiie care numai relatie nu este, nu te merita acesta e un nimeni, nu este om.paraseste-l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Politie 112 numar gratuit

| rachid a răspuns:

Du-te glont la politie! nu lasa un nebun sa-si bata joc de viata voastra! aia o sa-l trimita acolo unde ii e locul! in relatia asta a ta mai exista dragoste? sunt atatia barbati in lumea asta..., si daca se intampla odata sa te bata, de la o vreme devine obisnuinta... du-te la politie!