| usu2 a întrebat:

Scrieti-mi si mie bancuri de ori ce fel! mersi!

1 răspuns:
| olivert1310 a răspuns:

Bula mergea pe cal. La un moment dat cade de pe cal. Se terminase calul.

Un scotian ii trimite o scrisoare fiului sau care era la studii in alta tara:
-Fiule alaturi ti-am trimis si cei 10 dolari ceruti si tine minte, 10 se scrie cu un zero nu cu doi.

-Ioane dormi?
-Nu.
-Ma iubesti?
-Dorm!

Un tigan vine seara de la munca si gaseste un puradeu care se scalda intr-o balta de noroi. Il apuca de ceafa si il duce la piranda.
-Fa, il spalam sau facem altul?

Un tigan se hotaraste sa plece la Bucuresti a doua zi. Pentru a fi mai aproape decide sa doarma pe prispa. Seara copii aveau chef de harjoana. Tiganca: -Ma stati cuminti! Ei nimic. -Ma stati cuminti! Ei nimic. La care tiganu': -Aveti noroc ca sunt eu in drum spre Bucuresti ca altfel v-aratam eu voua!

La semafor opreste un Maybach. Din spate un Tico nereusind sa mai franeze la timp loveste puternic spatele Maybach-ului. Pe computerul de bord al acestuia apare: "New hardwere detected. Install?"

Astea sunt cateva din preferatele mele. Mai stiu multe dar sunt lungi.