| Mynameiz a întrebat:

Se mai fabrica petardele?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca se fabrica. Ce intrebare e asta?

| Violleta2022 a răspuns:

Petardele nu s emai abrica in Romania, pentru ca sunt interzise prin lege pe teritoriul Romaniei.
Cei care le detin, le comercializeaza sau le folosesc, sunt pasibili de inchisoare de la 1 la 3 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba ''s emai'' fabrica ilegal

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca aia care fabrica ilegal sunt prinsi, puscaria-i mananca!
La fel ca si pe cei care cumpara, sau sunt prinsi ca le folosesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai niste prieteni au fost prinsi si doar le-au fost confiscate

| vocea a răspuns:

Se fabrica, ca unii nu le achizitioaneaza cum trebuie si le folosesc aiurea, asta e altceva.

| FaraNumePls a răspuns:

Da s, se mai fabrica dar sa ști că se discută despre renunțarea lor dar stai calm.

| octav005 a răspuns:

Pai se fabrica. ca altfel nu exista pe piata

| Mihai1810 a răspuns:

Bineinteles. De ce nu s-ar mai fabrica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca se mai fabrica

| SpeedPrimer a răspuns:

E ilegal sa le fabrici dar daca sunt cretini care le cumpara se mai fac si ilegal