| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ridica un colet de la Posta Romana, prezentand o copie dupa buletin, sau e nevoie de actul de identitate in original?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula nu se poate, trebuie sa prezinti un act de identitate (CI, BI sau pasaport) in original.
Poate doar daca te cunoaste cel de la posta si accepta asta.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, la Poșta română nu merge. Nu merge nici dacă ți s-a trimis pachetul la altă adresă decât ai tu pe C.I. la „domiciliu".

| Amanda1994 a răspuns:

Original.