| Bogdan_Bogdan_1995_D9Qj a întrebat:

Se poate scăpa de dependenta de jocuri de noroc? Va rog, dati-mi niște sfaturi

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se poate.
Iti faci socotelile: scrii in fiecare zi cat ai platit pentru jocuri si cat ai castigat. La sfarsitul fiecarei luni le aduni si vezi rezultatul.
Daca ai castigat mai mult decat ai pierdut, atunci esti "boier". Dar ma tem ca vei fi mereu in PIERDERE.
Explicatia e simpla: daca cei de la pariuri ar fi in pierdere, atunci si-ar inchide firma si n-ai avea unde sa mai pariezi.
Insa daca le merge firma bine, atunci TU stai in pierdere!

Inmulteste-ti pierderea de o luna cu 12 luni (un an), iar apoi cu 10 ani.
Ce ai putea sa-ti cumperi cu atatia bani?

O cunostinta si-a facut socoteala, s-a lasat de jocuri si-a luat un calculator pe care se joaca. L-a costat mai putin decat pierderea intr-o saptamana la "pacanele"!
Acum a inceput sa-si construiasca o casa, care e un castig pe viata.

| RAY a răspuns:

Trebuie tu sa fi constient de raul care ti-l faci tie insati, atunci cu ambitie si voibta scapi de acest viciu

| christall a răspuns:

Daca vrei cu adevarat poti. Sfatul meu este sa iei legatura cu un specialist. Si mai poti merge pentru o perioada la tara unde nu exista tentatia.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj

| MihaelViorel a răspuns:

Imprumuta-te la camatari de bani si ai sa scapi de acest viciu.Ai sa vezi