| AxXeL1124 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste sfaturi cum sa scap de dependenta de jocuri de noroc.Multumesc,funda

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pentru inceput vei avea nevoie de ajutorul unui psiholog. Daca nu renunti la jocuri treptat vei fi marginalizat de societate.

| William a răspuns:

Joaca pe calculator unde nu pierzi bani reali.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Da jocurile de noroc creează depedență.
Impune-ți singur. De mâine nu mai joc poate să fie și sfârșitul lumii sau să mă corupă prietenii căci nu mai joc.
Trebuie să ai voință de fier. Se poate, totul pleacă de la cap să știi.
Sper că te-am ajutat!
Deci voință de fier, să nu cazi pradă jocurilor de noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psiholog.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei981 a răspuns:

Salut. Pai ar trebui sa iti gasesti un hobby. sa faci ceva sa-ti ocupi timpul cu altceva. Inchide-ti banii intr-un cont pentru a nu mai avea acces asa de usor. Sper ca intelegi ce vreau sa zic. Sper ca ti-am fost de ajutor.