| grigor3 a întrebat:

Se pot organiza excursii in timpul saptamanii? sau doar in week-end? si intrebarea 2 daca imi veti raspunde,va rog frumos, la cate absente pe semestru se scade media la purtare? la cat se da preaviz de exmatriculare si la cat se exmatriculeaza un elev?

3 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Excursii se pot organiza in orice zi.

La fiecare 10 absente ai -1 la purtare. La 40 absente ai -4 pct la purtare ceea ce inseamna ca ramai repetent. Nu te pot exmatricula doar pentru ca ai absente multe. In cel mai rau caz te vor forta sa te muti de buna credinta. Funda?

| FastAndLudicrous7 a răspuns:

La 10 absente 1 punct, la 20 preaviz de exmatriculare si la 40 exmatricularea. Iar de excursii nu prea stiu, in principiu in week-enduri, pentru a nu se suprapune cu orarul scolii.

| Gabi991 a răspuns:

In mod normal la 10 absente nemotivate se scade un punct.