| boborock2011 a întrebat:

Si, am varsat cafea pe o tastatura. Ce sa fac? ea inca merge, nu are probleme, majoritatea cafelei s-a scurs prin gaurile de, drenare.

6 răspunsuri:
| wintermee11 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa nu o mai folosesti o zi doua, asta daca nu o desfaci sa o poti usca si curata.ma gandesc.Mult noroc!

| Grăurea a răspuns:

Daca merge, asta e tot ce conteaza. Daca totusi crezi ca trebuie, schimb-o.

| FroddoLikesBlood a răspuns:

Nu cred ca mai poti face ceva va trebui sa iti cumperi alta tastatura.

| Icar25 a răspuns:

Exista tastaturi rezistente la apa respectiv cafea cel mai bine este sa nu folosesti tastatura cateva zile

| axll a răspuns:

Daca te pricepi putin sa lucrezi cu surubelnita, o desfaci si o speli. inauntru are 2 folii de plastic cu circuite pe ele. daca le speli si le usuci bine va fi ok. oricum tastele nu iti vor cadea daca o desfaci. cel putin asa am facut eu. am varsat cafea in ea si cand s-a uscat au devenit tastele lipicioase si nu mai urcau. o speli cu dusul, o usuci si e totul ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi si tu mai atent/a.