| Joker3134 a întrebat:

Si ca politist trebuie sa răspunzi ca la paza la secția de poliție?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum adica? Nu inteleg ce anume vrei sa stii. Incearca sa reformulezi.

Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns:

Modul cum raspunzi verbal sau la telefon este reglementat in fisa postului.
Raspunderea legala (materiala si penala) sunt stabilite prin contract si legislatia in vigoare.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru Joker3134):

De obicei doar deschizi si inchizi poarta, notezi masinile si alte asemenea atributii.
Daca se intampla ceva, tu anunti imediat politia, pompierii, salvarea sau ce institutie este nevoie.
Daca esti paznic inarmat, atunci poti face si uz de arma la nevoie, in limita legii.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Sper ca nu vrei sa fi politisit. rolling on the floor
Mai ales ales oamenii ca tine avem nevoie rolling on the floor