| raduberehoiu a întrebat:

Sint incepatoare pe calculator.Doresc sa stiu de unde pot sterge E-MAIL care le-am primit si nu imi mai folosesc? Va multumesc respectuos.

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Intri Yahoo email, apoi pe Inbox. Acolo, in stanga fiecarui email exista cate o casuta. Dai click pe casuta din dreptul emai-ului pe care vrei sa-l stergi, apoi dai Delete. Daca vrei sa stergi toate email-urile in acelasi timp, dai click pe casuta aflata deasupra primei casute din dreptul primului email si atunci se vor bifa toate casutele tuturor email-urilor. Dai Delete si se sterg toate.

| Floreenofficial a răspuns:

Bifezi mesajele pe care nu le mai vrei si dai delete.

| Silviu_7167 a răspuns:

Radu, in primul rand spune-ne pe ce domeniu ai facut email-ul, adica e gen @yahoo.com @gmail.com? Si apoi te v-om ajuta tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In casuta de mail ai un buton dedicat pentru asa ceva.
Selectezi/bifezi mailul nefolositor si apoi apesi DELETE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri la e-mail vazi ca in stanga are o casuta o selectezi cu mausu si sus in stanga scrie,, delete,, inseamna sterge.si se canceleaza

| Bubulet a răspuns:

Pai intri pe email si le bifezi pe cele care vrei sa le stergi si apoi deasupra casutei unde le ai bifat dai stergere

| adryano_3550 a răspuns:

Vezi ca trebuie sa marchezi in casuta patrata dupa dai stergere totul de la email are meniu acolo.esimplu