| boooooring a întrebat:

Spuneti-mi cele mai traznite curiozitati pe care le stiti.

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Florile nu se deschid toate la aceeasi ora, muscata se deschide dimineata, garoafele spre pranz, iar regina-noptii seara si sta inflorita pana dimineata, cand se ofileste si moare, spre deosebire de celelate doua, care rezista mai mult timp.

| Farcas a răspuns:

1. Cel mai stravechi arbore din lume e considerat un baobab, care creste in Africa, si are 5 000 de ani
2. Doar 2% din crierul nostru il folosim pentru gandit si perceput lucruri :O
3.Albinele nu pot vedea culoarea rosie in schimb pot vedea razele ultraviolete, invizibile pentru ochii nostri.
4.Coada cangurului este destul de puternica pentru a-si sustine intreaga greutate.

| Smarandica a răspuns:

Cant asculta muzica lenta, o vaca da mai mult lapte. sau geva de genullaughing