| Ania_3910 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot sa imi fac un cont pe youtube. Funda daca imi explicati pe pasi.

Răspuns Câştigător
| PedoBearxD a răspuns:

Te ajut eu.
Intri pe www.youtube.com
Vezi sus, in dreapta, Creati un cont sau Conectati-va (daca ai in engleza acolo scrie Sign up or Sign In)
Dai pe Creati-va un cont.
Te va redirectiona la o pagina, iar intr-un chenar mare, albastru, va aparea scris cu negru, mai mare: Începeţi utilizarea contului dvs.
Pasul 2:
In prima casetă iti scrii adresa de e-mail (trebuie sa fie valida).
Pasul 3:
Iti alegi un nume de utilizator. Cu acest nume te vor vedea ceilalti utilizatori Youtube.
Pasul 4:
Alegeti locatia (tara).
Poti pune orice tara vrei, nu cred ca-i vreo problema.
Pasul 5:
Pune data ta de nastere.
Ai grija ca pentru siguranta ta sa-ti pui data reala (ma refer la an) fiindca daca esti minor si pui ca ai peste 18 ani vei avea acces la filme cu material horror sau pornografic, restrictionate de autori.
Pasul 6:
Sexul (masculin/feminin)
Pasul 7: Iti vor aparea doua casete, pe care le poti bifa sau nu, ele fiind optionale (prima caseta: Permiteţi altor utilizatori să găsească acest canal pe YouTube, dacă au adresa dvs. de e-mail,
a doua casetă: Doresc să primesc din când în când înştiinţări prin e-mail privind produse despre care YouTube crede că m-ar putea interesa).
Pasul 8:Apasă accept pentru a fi de acord cu termenii de utilizare ai youtube, incluzând aici si drepturile de autori la muzica plus alte reguli de baza pentru functionarea normala a site-ului.

Dupa ce completezi totul corect, Membrii Administratiei Youtube-ului iti va trimite un mail de confirmare pe adresa utilizata, unde tu va trebui sa confirmi. Dupa ce ai confirmat, te poti bucura de serviciile Youtube!

Succes.
PedoBearxD

6 răspunsuri:
| LiquidFlesh a răspuns:

YouTube.com > in dreapta sus dai click pe Create Account > completezi totul si vei primi un mail.In mail dai click pe linkul de confirmare a contului si gata happy

Răspuns utilizator avertizat
| VaD a răspuns:

Cauti Youtube, pe pagina principala, in dreapta sus o sa ai ''Creati un cont''. Aici trebuie sa completezi ceva.Succes!

| OddJob a răspuns:

Deci intai va trebuii sa ai un cont pe Gmail.
Ok dupa ce ai un cont pe Gmail.
Pe youtube acolo dai sa creezi un cont si iti alegi tu un nume de user o parolo si te intreaba adresa de email o specifici acolo (adresa emai)@(yahoo ori hotmail etc etc).com
Si iti da un cod scris ciudat care trebuie sa il scrii jos il transcri!
Bun dupa dai next apoi o sa iti apara ceva cu youtube si in partea cealalta ceva cu Google!
Username:
Password:
Scri datele de logare Gmail!
Apoi merge sa lasi comenturi (adica ai un cont)
O sati scrie ca te-ai logat!
Funda?happy

| Gabriel26 a răspuns:

Este o problema cu siteul. nici nu reusesc sa imi creez un cont.
eroarea "Sorry. Based on the information you have submitted to us, you are ineligible to register for YouTube.com."