| galatasaray a întrebat:

Spuneti-mi si mie tarile europene care sunt primele la toate capitolele. Exemplu salarii, nivel de trai etc.

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Pregatire de emigrare?

| PaulCCraciun a răspuns:

Germania - salarii foarte mari, singura problema, in unele companii/firme regulamentul este foarte foarte strict(ceva de genu ca femeile nu au voie se vina cu buzele rujate, si multe alte chestii), Austria- la fel, salarii foarte mari(de ex un instalator poate castiga si pana la 800-1000 euro, fara gluma, a dat si la tv intr-un reportaj) si multe alte tari, pana si Bulgaria castiga bani frumosi din turism.

| Kornuletz540 a răspuns (pentru PaulCCraciun):

Se compară salariile din turism în Bulgaria cu cele din Turcia sau Polonia ori Estonia, care sunt cele mai dezvoltate economic țări est-europene?