| vlad252001 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum se descarca jocurile de pe PC pe telefonul android.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

La telefoanele smart (cu sist de operare) ai o aplicatie ce iti permite sa descarci jocuri, aplicatii etc, daca vrei sa instalezi aplicatii prin intermediul download>copy>paste trebuie sa urmaresti urmatorii pasi :
1: prima data conectezi telefonul la pc prin cablul de date care il gasesti in cutia telefonului, daca nu ai asa ceva, te duci cu telefonul la un gsm sau Orange/Vodafone/cosmote store si cauti cablu de date pentru telefonul tau
2: selectezi pe telefon stocare de masa/transfer de fisiere, nu selecta pc suite sau kies sau altele de genul asta cu programe sofisticate ca dureaza mai mult, programele astea le folosesti la upgrade software
3: telefonul e conectat la pc, ok, acum cauti pe www.google.ro niste jocuri
4: ai grija de unde le descarci,( nu folosi in nici un caz mobile9) dupa ce ai descarcat o aplicatie/joc copiaza aplicatia in telefon, creeaza de pe pc un folder pe cardul telefonului numit others, daca ai un folder ce se cheama others pune jocul acolo ( jocurile android sunt in formatul APK)
5: dupa ce ai terminat de copiat, ia telefonul si selecteaza oprire sau trebuie sa aiba un buton pe acolo,
6: scoate cablul de date
7:intra in meniul telefonului si cauta fisierele mele sau my files my documents fisiere depinde cum e la tine
8: cauta folderul others
9: dupa ce ai gasit folderul others cauta aplicatia
10:dupa ce ai gasit aplicatia apesi pe ea si o instalezi :)
am explicat cat de detaliat se poate! sper sa fie de folos :) recomand totusi sa te duci la un free hot spot si sa iei aplicatiile de pe magazin play, le recomand ca sunt de incredere!

4 răspunsuri:
| FiddleStick a răspuns:

Odatace ai descarcat jocul in pc, daca este in format rar sau zip, in extragi, apoi il copiezi pe cardul sd al telefonului, mergi la setari, aplicatii, dezvoltare, permiteti locatiile fictive pentru a putea instala applicatii din afara android marketului si selectezi optiunea respectiva. apoi, poti instala linistit, tot ce vrei.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Iti pui packurile in telefon cu ajutorul cardului de memorie/cablului de date si le instalezi.

| MaxINFINlTE a răspuns:

Salut, poti descarca toate jocurile pe care ti le doresti (inclusiv cele noi) de aici: http://cautafisiere.blogspot.com, doar introduci numele jocului iar site-ul iti va gasi imediat jocul si link-ul de unde sa il descarci.
Bafta!

| Ionut_Coanca_1998 a răspuns:

Se numesete cablu de date