| Optima a întrebat:

Spuneti-mi va rog daca termin universitatea in Romania, documentele ca am terminat-o au valoare in S. U. A?

2 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

Da, depinde daca vrei sa te angajeji mai dai un examem de competenta.

| greenmile00 a răspuns:

Din cate stiu nu, ceea ce oricum este o chestie absolut stupida, pentru ca nivelul invatamantului la noi e ceva mai mult ridicat fata de al lor :d
Am un amic care a plecat in timpul liceului in state, si nu i-au acceptat diploma, a trebuit sa reia ce au ei acolo, liceu, oricum ideea e ca el era mult peste ceilalti ca si pregatire. In schimb, noi acceptam diplomele de la ei. E o chestie tare ciudata, si total inversa fata de cum ar trebui sa fie.