| Johnweed a întrebat:

Stie care-va ce s-a m-ai intamplat cu Legea Acta? s-a pus in aplicare? sau mai dureaza?

3 răspunsuri:
| Ig0r a răspuns:

In luna iunie va fi supusa la vot in parlamentul european. Romania si-a dat doar acordul privind aceasta lege. in jur de 10 tari din europa si-au retras acordul in urma protestelor. multi deputati din parlamentul european, inclusiv presedintele acestui forum si-au exprimat dezacordul vis-a-vis de ACTA, deoarece "aceasta lege prezinta multe lacune...". sper sa nu se aprobe!

| Dana211 a răspuns:

In Romania e aprobata dar din cauza protestelor din lumea larga inca nu s-a aplicat nimic nici la noi nici la altii

| Marmun a răspuns:

Mai dureaza 3 luni