| Soldier92 a întrebat:

Stie cineva cum se face cont TNT pentru pasaport? ca eu am intrat pe pagina lor si imi apare NUME COMPANIE, COD TVA, FUNCTIA, ROLUL... si nu stiu ce trebuie scris acolo sad

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Vad ca nu pricepi---du-te personal la unul din sediile TNT-ului pentru a te lamuri pe deplin! In lista din link vei gasi adresa oficiilor TNT din Romania:https://www.tnt.com/express/ro_ro/site/home/help-center/OficiiTNT.html

p.s. Ti-am raspuns pentru motivul ca eu am urmat procedura de obtinere a unei vize temporare si am obtinut-o in 2012.Cu mici exceptii, detaliile din continutul celor 7 pasi din procedura actuala nu s-a schimbat--- citeste cu atentie, pe site-ul ambasadei, ce trebuie sa faci pe parcursul celor 7 pasi in vederea obtinerii unei vize temporare:http://romania.usembassy.gov/vize/art_new_visa_application_process.html
La "Pasul 7" din link-ul de mai sus se spune clar "Dacă viza este aprobată, va trebui să lăsaţi paşaportul la Secţia Consulară pentru a vă tipări viza. Paşapoartele vor fi trimise către centru TNT pe care l-aţi ales când aţi programat interviul." Deci, la interviul programat te duci personal si cu pasaportul in buzunar!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci" cont pentru pasaport"! TNT-ul practica numai serviciul de livrare a pasaportului la domiciliul tau in cazul in care, dupa interviu, ofiterul de la consulatul SUA ti-a retinut pasaportul in vederea acordarii vizei. Daca, dupa interviu, ofiterul consular nu ti-a retinut pasaportul, adio viza (pleci acasa cu pasaportul in buzunar!)

| Soldier92 explică (pentru alessia5158):

Pai ceea ce intreb eu este pentru viza. Si vad peste tot ca imi trebuie cont tnt, ca sa mi se livreze acolo. Si eu vreau sa stiu care este procedura de a mi se livra acolo.

| Soldier92 explică (pentru alessia5158):

Acum m-am deslusit, multumesc mult tongue

| alessia5158 a răspuns (pentru Soldier92):

Vad ca nu pricepi---du-te personal la unul din sediile TNT-ului pentru a te lamuri pe deplin! In lista din link vei gasi adresa oficiilor TNT din Romania:https://www.tnt.com/express/ro_ro/site/home/help-center/OficiiTNT.html

p.s. Ti-am raspuns pentru motivul ca eu am urmat procedura de obtinere a unei vize temporare si am obtinut-o in 2012.Cu mici exceptii, detaliile din continutul celor 7 pasi din procedura actuala nu s-a schimbat--- citeste cu atentie, pe site-ul ambasadei, ce trebuie sa faci pe parcursul celor 7 pasi in vederea obtinerii unei vize temporare:http://romania.usembassy.gov/vize/art_new_visa_application_process.html
La "Pasul 7" din link-ul de mai sus se spune clar "Dacă viza este aprobată, va trebui să lăsaţi paşaportul la Secţia Consulară pentru a vă tipări viza. Paşapoartele vor fi trimise către centru TNT pe care l-aţi ales când aţi programat interviul." Deci, la interviul programat te duci personal si cu pasaportul in buzunar!