| strunf a întrebat:

Stie cineva daca exista un utilaj de cules catina, daca da unde pot gasi.

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Catina din cate stiu eu, se culege intr-un mod mai diferit, se taie crengutele si se lasa la uscat dupa care se scutura de pe ele fructele. Pomul la care tai crengutele va face fructe doar peste doi ani, de aceea se practica acest procedeu doar la jumate din pomi, in acest fel in fiecare an vor produce fructe doar jumate din pomi pana ceilalti se regenereaza. Stiu ca sunt pomi masculi care produc fructele si pomi femeie care au florile parca. Stiu toate aceste informatii de la cineva care se ocupa cu asa ceva, nu sta sa le culeaga deoarece pomul are spini mari big grin el nu stie de nici un dispozitiv, asta e tehnica folosita de toti sau daca ai nervi stai sa culegi bobita cu bobita happy

3 răspunsuri:
| Angel31 a răspuns:

La ce soi de catina te referi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul nu am auzit de asa ceva, scuze.

| strunf explică:

Ese vorba de catina alba