| Goldenbulle7 a întrebat:

Stie cineva de cate ori pe an se fac angajari in armata (SGP) si in ce perioada a anului se fac inscrierile? Multumesc

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cauți pe situl ministerului. Acolo se fac anunțuri. Mai poți depune o cerere la centrul militar din orașul tău, și te caută ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se fac foarte putine angajari din sursa externa (civila). Mergi la centrul de recrutare din judetul tau si intreaba pe domnii ofiteri de acolo. Sunt persoane care te vor lamuri foarte bine. Nu au perioade fixe in care fac recrutari, depinde cum au nevoie de personal. Cei de la centrul de recrutare judetean te vor pune la curent cu tot ce tine de procesul de recrutare.