| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca produsele cumparate si ridicate direct din magazin mai pot fi returnate inapoi spre a fi inlocuite cu alte produse? Sau daca un produs oferit in schimbul altuia returnat mai poate fi returnat la randul sau si inlocuit cu alt produs?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este o compilatie de raspunsurile de mai sus. Dupa lege ai dreptul la 10 zile lucratoare (deci 2 saptamani). Unele magazine au politica lor mergand la mai mult pana la 60 zile.

| darrio2007 a răspuns:

Intrebi la magazin.Stiam ceva de 30 de zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare magazin are propria politica de returnare

| Tiayth a răspuns:

Cat timp ai bonul poti returna produsul in limita a 2 saptamani de la cumparare parca sau o luna nu stiu sigur. Poti intreba la magazin cand cumperi care e perioada de returnare

| Antonescu_Alexandru_1996 a răspuns:

Depinde daca ai bon fiscal si mai depinde si de politica magazinului. Unele magazine au 7 zile politica de retur altele au pana la 60.