| Mayushi a întrebat:

Stiu ca este o intrebare destul de comuna dar simt deja ca ma apropii de momentul in care ar trebui sa fac o alegere cu privire la ce voi face dupa liceu. Aici ma refer la Facultate. Imi place foarte mult matematica, in sensul ca am participat in fiecare an la concursuri si olimpiade, am avut si premii si am participat o data la Olimpiada Nationala. Nu prea stiu ce mi s-ar potrivi mai bine, dar as vrea oricum sa ma duc la Cluj si facultatea pe care o aleg sa-mi ofere siguranta unui loc de munca rapid si bine platit. As fi recunoscatoare daca mi-ati da cateva sugestii, sa descrieti cam ce se face la facultatea respectiva si ce loc de munca mi-as putea gasi dupa absolvirea ei.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca le ai cu matematica te pun in contact cu astia de la NASA sa lucrezi pentru ei, faci 10.000$ pe luna

| djphilosoph a răspuns:

Mate-Info. Ca programatoare, esti bine platita si mai poti lucra si de acasa cat vrei. Este ceva 70% sigur.