| feliciazavoraru a întrebat:

Stiu cai ciudata intrebarea dar ce inseamna P. S? Vad de multe ori si nu stiu cei asta?

Răspuns Câştigător
| MihaiFCB a răspuns:

POST SCRIPTUM ( adica ai uitat ceva si adaugi la sfarsitbig grin )

10 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

PS este abrevierea de la "Post-Scriptum" și este folosit pentru a marca un adaos (ocazional) adus unei scrisori (după formula de încheiere și semnătură).

B-Bye! wave

| mriuls a răspuns:

P.s =post scrptum = se pune la sfarsitul unei scrisori [daca mai vrei sa adaugi cevaa ]

| Ziiziii a răspuns:

P.S.=Post Script cand uiti ceva la sfarsitul unei scrisori, sau ceva de genu, scrii P.S. si poti scrie ce ai uitat... fundita? plssss

| oxss a răspuns:

Post scriptum sau pe scurt!

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

P.s = pe scurt happy ( Post scriptum )

Pui la sfarsit cand ai uitat sa zici ceva in continutul mesajului.

| Miki_9341 a răspuns:

Post scriptum=Pe scurt
Se pune la sfarsit cand ai uitat sa zici ceva in continutul mesajului.
Se pune adesea in scrisori cand uiti sa spui ceva si termini ce scris

| andreeagabriela a răspuns:

Oameni pun P.S de exemplu la sfarsitul unei scrisori asta inseamna ca au uitat ceva sa iti spuna si iti zic acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Post scriptum.
Se foloseşte la sfârşitul unui mesaj, atunci când ai uitat să spui ceva. Sper că te-am ajutat!

| adilazar98 a răspuns:

Propozitie secundara stiam eu

| Jeyrey a răspuns:

Post scriptum.